Перш ніж починати просувати свій сайт в інтернеті, необхідно провести оптимізацію сайту. Детальна оптимізація сайту означає не тільки ефективне просування, а й успішніший бізнес в цілому.

Наше головне завдання – зробити сайт зручним для пошукового робота. Соковитий текст та красиві картинки без правильного оформлення тегами робот не побачить. Неправильно розташовані скрипти уповільнюють завантаження сайту та знижують його релевантність у пошукових системах. Всі ті фактори, які вказані у звіті "аудит сайту", тепер необхідно виправити руками і додати нові дані.

Оптимізацію сайту можна розділити на 2 частини - контент та файлова система.

 1. Над оптимізацією файлів та скриптів працює програміст.
 2. Оптимізацію контенту проводить SEO фахiвець.

Оптимізацію контенту та скриптів можна робити одночасно, вони взаємно не впливають один на одного.

Оптимізація файлів

Мінімізація скриптів, їх стиснення та комбінування, правильне підключення шрифтів дозволяє серверу набагато швидше віддавати інформацію до браузера. На цих картинках можете порівняти.

Стиснення зображень та відео набагато зменшує вагу сторінки і, так зване відтворення сторінки, відбувається швидше. Для пошукових роботів швидкість завантаження сторінки є вагомим аргументом.

Видалення дублів сторінок. Нефахівці навряд чи знають, що для пошукового робота адреса сайту з www і без www - це дві різні сторінки, хоча за фактом вони виводять той самий контент, і користувач взагалі не знає про це. Але пошуковий алгоритм вважає це дублюванням і дуже "лається". Крім цього дубля, у створеної сторінки може бути кілька адрес URL, для прикладу:

 • site.com/article-1
 • site.com/2018-10-03-article-1
 • site.com/25
 • site.com/25-article-1
 • site.com/2018-10-03-25-article-1
 • ЦЕ 5 РІЗНИХ URL, ЯКІ ВИВОДЯТЬ ОДИН І ТОЙ Ж КОНТЕНТ. Такого не має бути! Правильно – тільки один URL (будь-який). Бо Google після попередження знизить індекс, якщо не виправите, то запровадить песимізацію сайту і відправить ваш сайт далеко на останню сторінку.

Пошук та видалення дублів сторінок – це серйозне завдання для внутрішньої оптимізації сайту.

Закриття службових сторінок. На кожному сайті є сторінки, які можна назвати допоміжними, вони є важливими для структури сайту, але не несуть корисного навантаження. Сторінки систем управління, реєстрація, підтвердження замовлення, правила сайту, конфіденційність особистих даних тощо для пошукових систем марні, їх потрібно виключати з індексації сайту.

Оптимізація контенту

Ми наслідуємо передові методи, щоб оптимізація виконувалася природним шляхом, без наповнення її якомога більшою кількістю ключових слів і не завдавала шкоди репутації вашого сайту.

Оптимізація сайту

Мета-дані

Дуже важливі для пошукового робота мета-теги, які дають пошуковій системі основну інформацію про вашу сторінку. Заголовок, Опис та Підзаголовки оформляються відповідно - Title, Description, H1-H3. Ці параметри обов'язково потрібно правильно заповнити, щоб сайт добре ранжувався. Саме цю інформацію бачить користувач під url сайту у пошуковій видачі.
Правильне оформлення тегами зображень та відео - також необхідна умова для оптимізації контенту.

Мікророзмітка

Основною метою є допомога веб-розробникам у створенні якісних метаданих, що дозволяє покращувати якість пошуку. Метадані на сайтах, що використовують схеми, описані на schema.org, можуть бути проаналізовані пошуковими роботами, допомагаючи останнім краще «розуміти» вміст веб-ресурсів. Теги та атрибути - це microdata (мікродані) для розмітки структурованої інформації. Пошукова видача з мікророзміткою виглядає набагато красивішою та має суттєву перевагу перед звичайним текстом. Назва, короткий опис, ціна, відгуки, бренд, автор та багато іншого вміщується в компактний блок.

Розмітка Open Graph

Це протокол, який створює короткі дані матеріалу та формує прев'ю сторінки в пості, коли користувач ділиться посиланням у соціальних мережах – facebook, telegram, viber тощо.
Основний тег <meta>, та 2 види префіксів: og - для всіх соц.мереж та месенджерів; twitter - для twitter. При перепості контексту з сайту на інші інтернет ресурси ці теги виводять назву сайту, назву статті, короткий опис та картинку. Не завжди ці дані відповідають данним на сайті. Тому що неправильно написано та встановлено код на сторінці сайту. Ми робимо правильно.

Перелінківка

Внутрішні та зовнішні посилання також необхідно правильно оформити тегами, щоб робот розумів тип та призначення посилання.
До того ж внутрішні посилання потрібно правильно розподілити на збільшення ваги сторінок вашого сайту. Вони є надзвичайно важливими для оптимізації сайту під пошукові системи. Існують відпрацьовані та перевірені роками схеми розподілу внутрішніх посилань.

Коротка повчальна замітка щодо оптимізації контенту:

 1. Матеріал сайту обов'язково має бути унікальним.
 2. Користувач приходить на сайт за корисним контентом.
 3. Виберіть для себе пріоритетний напрямок – товар, блог, новини, спорт та почніть наповнення з них.
 4. Текст розбийте на блоки, списки, оформіть заголовки, додайте фото, відео, інфографіку.
 5. Додайте на свої сторінки відгуки чи коментарі, рейтинги товарів тощо.

Такий матеріал із задоволенням читають користувачі, і він подобається пошукачам. Пошукові роботи бачать матеріал інакше, ніж людина - щільність ключових слів, індекс цитування сайту, водність тексту, поведінкові фактори, індекс якості сайту та інші специфічні терміни.


Це короткий базовий перелік робіт із оптимізації сайту. Тех. завдання може становити десятки сторінок. Більше інформації ви можете дізнатися, звернувшись до нас на сторінці Контакти, або заповнiть невелику форму замовлення внизу сторінки.

Скільки ж коштує SEO Оптимізація сайту?

Ціна залежить від обсягу матеріалу, розташованого на сайті та даних аудиту вашого сайту. Над оптимізацією сайту працює мінімум 2 особи - програміст та SEO фахiвець. Обсяг роботи може бути досить великий за часом. Ціна починається від $300.

 

Замовити SEO Оптимізацію сайту