Декларація про майбутнє Інтернету

Сьогодні Європейський Союз, Сполучені Штати та кілька міжнародних партнерів запропонували Декларацію майбутнього Інтернету, де викладаються концепція та принципи надійного Інтернету. Партнери підтримують майбутнє Інтернету, яке буде відкритим, безкоштовним, глобальним, сумісним, надійним і безпечним, і підтверджують свою прихильність до захисту та поваги до прав людини в Інтернеті та в усьому цифровому світі. На даний момент Декларацію схвалили 60 партнерів, включаючи всі держави-члени ЄС та Україну, і очікується, що найближчими тижнями їх приклад наслідуватимуть інші країни.

Інтернет зробив революцію. Він надає безпрецедентні можливості людям у всьому світі для спілкування та самовираження та продовжує перетворювати світову економіку, відкриваючи економічні можливості для мільярдів людей. Проте це також створило серйозні політичні проблеми.

У всьому світі ми спостерігаємо тенденцію зростання цифрового авторитаризму, коли деякі держави пригнічують свободу вираження думок, цензурують незалежні новинні сайти, втручаються у вибори, просувають дезінформацію та відмовляють своїм громадянам в інших правах людини. У той же час мільйони людей, як і раніше, стикаються з перешкодами для доступу, а ризики та загрози кібербезпеці підривають довіру та надійність мереж.

Декларацію майбутнього Інтернету було представлено сьогодні на гібридному заході у Вашингтоні, округ Колумбія, організованому Радою національної безпеки Білого дому. Маргрете Вестагер, виконавчий віце-президент з Європи, придатний для цифрової епохи, і Тьєррі Бретон, комісар з внутрішнього ринку, взяли участь у відеоконференції.

Партнери з Декларації підтверджують, що Інтернет має зміцнювати основні демократичні принципи, основні свободи та права людини, які відображені у Загальній декларації прав людини. Вони поділяють переконання, що Інтернет має функціонувати як єдина децентралізована мережа мереж, де цифрові технології використовуються надійним чином, уникаючи несправедливої дискримінації між людьми та допускаючи змагальність онлайн-платформ та чесну конкуренцію між підприємствами.

Declaration for the Future of the Internet